Vito Mielnicki, Jr. zajmuje 2. miejsce w Krajowym Turnieju Juniorów Złote Rękawiczki w Mesquite, Nevada

DO NATYCHMIASTOWEJ PUBLIKACJI

Nutley, NJ (Lipiec 31, 2017) – Ostatni tydzień w Mesquite, Nevada. 15 year-old Vito Mielnicki, Jr. zajęła 2 miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Młodzieży Złote Rękawiczki.

Co sprawiło, że był to wyczyn szczególny dla Mielnickiego, był taki, że awansował o pięć klas wagowych 101 funtów do 125 i nieznacznie przegrał po podzielonej decyzji z numerem jeden w rankingu Luis Ybarra z Kolorado.
Mielnicki jest byłym trzykrotnym mistrzem Polski Juniorów w kategorii Golden Goves, i dwukrotnie został nazwany w turnieju Most Outstanding Boxer. Mielnicki przybrał na wadze i walczył z nim na znakomitej Ybarrze na równych warunkach.
Od siódmego roku życia, Mielnicki był szkolony przez Waliego Mosesa , kto jest dziadkiem i trenerem 2016 Zdobywca srebrnego medalu olimpijskiego Shakur Stevenson