LOWELL, Маса. (Февруари 19, 2016) – Fourteen 2016 New England Tournament of Champions winners were crowned last night in the novice class of 70та annual Lowell Sun Charities Golden Gloves Championship at historic Lowell Memorial Auditorium.
Приходите од Ловел Сонце Добротворните организации Златен Ракавици првенство се насочи кон испраќање Ракавици шампиони Нова Англија Златен Националната Златен Ракавици првенство (2016 in Salt Lake City, Utah), во прилог на поддршка на локалните спортисти и спортски област, момчињата & девојки клуб, кујни, бездомници засолништа, рак на средства, стипендии и многу други големи добротворни цели.
NEW ENGLAND TOURNAMENT OF CHAMPIONS FINALS RESULTS
NOVICE CLASS
LIGHT FLYWEIGHTS (106 lbs.)
Giovanny Hernandez, Central NE (Лоренс, М-р)
WTKO2 (0:19)
Dario Firpo, Southern N.E. (Провиденс, РИ)
ЖЕНИ FLYWEIGHTS (114.lbs.)
Abdeljalil Sebbai, Western NE (Ворчестер, М-р)
WDEC3 (5-0)
Christian Moura, Central NE (Hollis, NH)
FEMALE BANTAMWEIGHTS (119 lbs.)
Jennifer Perella, Central NE (Hyde Park, М-р)
WDEC3 (5-0)
Marisa Messer-Belenchia, Western NE (East Haven, КТ)
BANTAMWEIGHTS (123 lbs.)
Gabriel Morales, Northern NE (Portland, МЕ)
WDEC3 (5-0)
Marquis Fowler, Central NE (Ловел, М-р)
FEMALE LIGHTWEIGHTS (132 lbs.)
Clare Duffy Central NE (East Boston, М-р)
WDEC3 (5-0)
Kianna Kekoa, Western NE (New London, КТ)
Лесна категорија (132 lbs.)
Day’Shon Smith, Western NE (West Haven. КТ)
WDEC3 (5-0)
Jonathan DePina, Central NE (Dorchester, М-р)
FEMALE LIGHT WELTERWEIGHTS (141 lbs.)
Jessica Santiago, Western NE (East Hartford, КТ)
WDEC3 (5-0)
Brittney Stockton, Northern NE (Keene, NH)
ЖЕНИ WELTERWEIGHTS (152 lbs.)
Taylor Smith, Western NE (Westfield, М-р)
WDEC3 (5-0)
Amanda Baldwin, Northern NE (Winooski, VT)
WELTERWEIGHTS (152 lbs.)
Kenny Larson, Central NE (Salem, М-р)
WDEC3 (3-2)
Jarrod LoMax, Southern NE (Dorchester, М-р)
FEMALE MIDDLEWEIGHTS (165 lbs.)
Kyla McCartney, Central NE (East Boston, М-р)
WDEC3 (5-0)
Jennaviere Lawton, Western NE (Ворчестер, NE)
MIDDLEWEIGHTS (165 lbs.)
Брајан Лоренс, Central NE (Dorchester, М-р)
WDEC3 (5-0)
Marques Bates, Southern NE (Провиденс, РИ)
FEMALE LIGHT HEAVYWEIGHTS (178 lbs.)
Christina DaSilva, Central NE (New Bedford, М-р)
WDEC3 (4-1)
Brittney Zelesky, Western NE (Ворчестер, М-р)
Влијателните (201 lbs.)
Marvin Jones, Northern NE (Burlington, VT)
WDEC3 (4-1)
Sean Gabriel, Southern NE (Marlboro, М-р)
SUPER HEAVYWEIGHTS (201+ lbs.)
Fernely Felix, Џуниор, Western NW (Danbury, КТ)
WDEC3 (4-1)
Peter Campbell, Central NE (Квинси)
CENTRAL NEW ENGLAND/GREATER LOWELL FINALS RESULTS
OPEN CLASS
Влијателните (201 lbs.)
Jesus Flores (Methuen, М-р – Canal Street Бокс)
WDEC3 (5-0)
John Roche (Haverhill, М-р – Haverhill центарот Бокс)