Fight Network är ett 24/7 TV-kanal dedikerad till slutföra bevakning av kampsporter. Det sänds program med fokus på hela omfattningen av kampsporter genre, inklusive levande slagsmål och up-to-the-minuten nyheter och analys för mixed martial arts, kickboxning, wrestling, traditionella kampsporter, boxning, kampen nyheter, samt kamp-tema dramaserie, dokumentärer och spelfilmer.
Nedan finner höjdpunkterna i denna veckas programmering:
Måndag, Hav. 2
2:00 p.m. OCH – Ring of Combat 48 – Presentera Brandon Barrett vs. Justin Woods och Chris Wade vs. Frankie Perez från maj 16, 2014 i Atlantic City, NJ.
5:00 p.m. OCH – Fighting Spirit MMA Season 4 – Sammanställning av internationella matcher från SFL, Legend, FFC, M-1 och mer.
6:00 p.m. OCH – USA brottning Veckovis – Värd Scott Casber ger vecko nyheter och analyser centre runt USA Wrestling, sportens nationella styrande organ, inklusive intervjuer, funktioner och en tillbakablick på det förflutna.
6:30 p.m. OCH – Judo Grand Slam Paris 2014 – Höjdpunkter från Judo Paris Grand Slam från Feb 8-9, 2014 i Frankrike.
7:00 p.m. OCH – 5 Omgångar – Värdar John Ramdeen och Robin Black bjuda särskilda gäster att bryta ner helgen av MMA åtgärder.
8:00 p.m. OCH – Enfusion Live: Mallorca, Spanien – Presentera Iman Barlow vs. Iman Ghablou och David Calbo vs. Gil Salva från Juli 12, 2014.
Tisdag, Hav. 3
12:00 a.m. OCH – 5 Omgångar – Värdar John Ramdeen och Robin Black bjuda särskilda gäster att bryta ner helgen av MMA åtgärder.
1:00 a.m. OCH – Till 2 Toe med Josh Koscheck – Sitt ner intervju med förre UFC weltervikt stjärnan Josh Koscheck
1:30 a.m. OCH – Höft Visa: Arena Combat – Tag-laget MMA inuti en 12m med 12m arena med tre nivåer hinderstrukturer.
2:30 är. OCH – XPTV – Täckning av regional US pro och amatör MMA.
7:00 & 7:30 p.m. OCH – Xtreme Fighting Championship – Florida-baserade professionella MMA presenterar av högsta amerikanska utsikter, internationella stjärnor och UFC veteraner.
8:00 p.m. OCH – 5 Omgångar – Värdar John Ramdeen och Robin Black bjuda särskilda gäster att bryta ner helgen av MMA åtgärder.
9:00 p.m. OCH – Fight4Pride Championship 2 – Presentera Stahinja Gavrilovic vs. Yacine Bandoui, Martin Grandmont vs. Loyd Galindo och Will Romero vs. Dimitri Waardenburg från november. 22, 2014 i Laval, Quebec, Kanada.
11:00 p.m. OCH – Cage Fury Fighting Championships 37 – Presentera Azunna East vs. Keith Bell och Bill Algeo vs. Mike Pope juni 28, 2014 i Philadelphia.
Onsdag, Hav. 4
3:00 a.m. OCH – Texas Fight Night – MMA action från Texas med Lone Star främsta utsikter i buren.
4:00 a.m. OCH – Rocktagon MMA – Pro och amatör MMA från Ohio med nästa generations stjärnor.
6:00 p.m. OCH – Bäst av Cage Rage – Med klassiska slagsmål från det brittiska Cage Rage organisation med Anderson Silva, Antonio Silva, Victor Belfort, Paul Daley och andra.
7:00 p.m. OCH – Fight News Now. MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
8:00 p.m. OCH – Fighting Spirit MMA – Sammanställningar av internationella MMA slagsmål från ONE FC, UCMMA, NSS, WFC, FFC, BAMMA, EFC Afrika, och mer.
9:00 p.m. OCH – Cage Warriors Fighting Championship 67 – Presentera Brett Johns vs. James Brum för vakanta bantamvikt titel från april. 12, 2014 Swansea, Wales.
11:00 p.m. OCH – MMA härdsmälta med Gabriel Morency – Gabriel Morency bryter ner alla happenings i MMA, diskuterar odds, förutsägelser, plus speciella vecko gäster och exklusiva intervjuer.
11:30 p.m. OCH – Borttagning brottning – Omfattande täckning amatör brottning händelser, inklusive de senaste nyheterna, bakom kulisserna-täckning från händelser och exklusiva intervjuer.
Torsdag, Hav. 5
12:00 a.m. OCH — Fight News Now. MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
1:30 a.m. OCH – Ultimate Challenge MMA 35 – Med vs Karlos Vemola. Denni Sutherland och Przemyslaw Mysiala vs. Carl Kinslow från augusti. 3, 2013 i London.
6:00 p.m. OCH – Championship Fightling Alliance – Pro MMA från Florida med lik av Josh Sampo, Mike Kyle, John Howard, Är McCorkie, Luis Palomino och andra.
7:00 p.m. OCH – Fighting Rookies – Blivande kick-boxare klättrar upp för stegen till framgång i sporten som rookies tävlar om en chans att bli proffs och få erfarenhet som behövs för att lyckas på en högre nivå.
8:00 p.m. OCH – Fight News Now: MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
11:00 p.m. OCH – DJUPT: 67 Påverkan – Presentera Yuki vs Motoya. Yoshiro och Haruo Ochi vs. Masakazu Imanari juni 22, 2014 i Tokyo.
Fredag, Hav. 6
12:00 a.m. OCH – Det är Showtime Special – Världens främsta kickboxning organisation med Badr Hari, Melvin Manhoef och Giorgio Petrosian.
2:00 a.m. OCH – Pancrase Classics – Klassiska banbrytande MMA strider med Ken Shamrock, Frank Shamrock, Bas Rutten, Nate Marquardt, Chael Sonnen och andra.
4:00 a.m. OCH – Bäst av DEEP – Med klass slagsmål från den historiska japanska DEEP marknadsföring inklusive Shinya Aoki, Hayato Sakurai och Gegard Mousasi.
5:00 a.m. OCH – Bäst av Jewels – Klassiska slagsmål från helt kvinnliga japanska MMA ligan, Samlade.
6 p.m. OCH – M-1 Challenge – Professionell MMA från Europa presenterar av högsta stigande utsikter och internationella stjärnor.
7:00 p.m. OCH — Fight News Now. MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
8:00 p.m. OCH – Till 2 Toe med Renzo Gracie – Sitt ner intervju med MMA och BJJ legenden Renzo Gracie.
8:30 p.m. OCH – Höft Visa: Arena Combat – Tag-laget MMA i en 12m-för-12m arena med tre nivåer.
9:00 p.m. OCH — NSS 8 – Presentera Alexey Oleinik, Karol Bedorf, Mamed Chalidov och tillbaka Moise Rimbon, November. 10, 2007 i Warszawa, Polen.
Lördag, Hav. 7
12:00 a.m. OCH — Fight News Now: MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
1:00 a.m. OCH – SuperKombat: World Grand Prix Rumänien 2013 – Med D'Angelo Marshall, Giannis Stoforidis, Gaetan Sautron och Leroy Johnson i tungvikt turnering action från Sept. 28, 2013 i Botosani, Rumänien.
6:00 a.m. OCH – Bäst av TKO – Mark Hominick vs. Hatsu Hioki från TKO 28.
7:00 a.m. OCH – Bäst av Gladiator Challenge – Presentera Tyson Griffin vs. Jorge Evanelista från Gladiator Challenge 46.
10:00 a.m. OCH – Bäst av SportFight – Toppkvalitet MMA från Pacific Northwest. Hosted by UFC veteraner Matt Lindland och Chael Sonnen.
3:00 p.m. OCH – Ring of Combat 49 – Presentera Andre Harrison vs. Jeff Lentz och Julio Arce vs. Jake Grigson från september. 19, 2004 i Atlantic City, NJ.
8:00 p.m. OCH – Fight News Now: MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
9:00 p.m. OCH – Final Fight Championship: Futures 3 MMA – Presentera Anthony Delia vs.. Archontis fro, Sju. 27, 2014 och Zagreb, Kroatien.
11:00 p.m. OCH — Final Fight Championship: Futures 3 Kickboxning – Presentera Mladen Brestovac vs.. Luca Panto från september. 27, 2014 och Zagreb, Kroatien.
Söndag, Hav. 8
6:00 a.m. OCH – Pancrase Classics – Klassiska banbrytande MMA strider med Ken Shamrock, Frank Shamrock, Bas Rutten, Namn Marquardt, Chael Sonnen och andra.
10:00 a.m. OCH – Bäst av ADCC – Presentera sammanställningar av de största grappling matcher någonsin hållits, terar Tito Ortiz, Matt Hughes, Eddie Bravo, Fabricio Werdum, Marcelo Garcia, Ronaldo Souza och Royler Gracie.
11:00 a.m. OCH – Elite Muay Thai: Thailand vs. Challenger – Den största Muay Thai-serien i världen med premium internationella stand-up fighters tar på den berömda thailändska landslaget.
7:00 p.m. OCH – USA brottning Veckovis – Värd Scott Casber ger vecko nyheter och analyser centre runt USA Wrestling, sportens nationella styrande organ, inklusive intervjuer, funktioner och en tillbakablick på det förflutna.
7:30 p.m. OCH – Judo Grand Prix Dusseldorf 2014 – Höjdpunkter i 2014 Judo Düsseldorf Grand Prix från Feb. 21-23, 2014 i Belgien.
11:00 p.m. OCH – King of Kings: Hjältens Bushido Vilnius 2014 – Presentera Pavel Voronin vs. Sergei Maslobojev och Jordann Pikeur vs.. Tadas Jonkus från november. 15, 2014 i Vilnius, Litauen.
Information:
Twitter & Instagramfightnet
|
OM KAMPEN NÄTVERK: Fight Network är världens främsta kampsporter nätverk för 24/7 täckning, inklusive slagsmål, fighters, kämpa nyheter och kämpa livsstil. Kanalen är tillgänglig i US. på Cablevision i delar av New York, Connecticut och New Jersey, Texas-baserade Grande Communications, Armstrong Cable i Pennsylvania och östra Ohio, samt på Shentel Cable i Virginia, West Virginia och delar av västra Maryland. Fight Network är även på Roku digitalboxar i USA. och Kanada, streamas live på hemsidan KlowdTV.com, och tillgängligt på alla större flygbolag i Kanada och mer än 30 länder i Europa, Afrika och Mellanöstern. |