(US. mässigt schema, exklusive de som anges nedan i blått och ENDAST KANADA. För fullständig kanadensisk schema, besök tv.fightnetwork.com från din region.)
Fight Network är ett 24/7 TV-kanal dedikerad till slutföra bevakning av kampsporter. Det sänds program med fokus på hela omfattningen av kampsporter genre, inklusive levande slagsmål och up-to-the-minuten nyheter och analys för mixed martial arts, kickboxning, wrestling, traditionella kampsporter, boxning, kampen nyheter, samt kamp-tema dramaserie, dokumentärer och spelfilmer.
Nedan finner höjdpunkterna i denna veckas programmering:
Måndag, Juli 13
8:00 p.m. OCH – Final Fight Championship 13 MMA: Wolf vs.Milinkovic – Med Ruben Wolf vs. Sasa Milinkovic från juni 6, 2014 i Zadar Kroatien.
10:00 p.m. OCH – Final Fight Championship 13 Kickboxning: Jurkovic vs. Tavares – Presentera Igor Jurkovic vs. Luis Tavares från juni 6, 2014 i Zadar Kroatien.
Tisdag, Juli 14
7:00 p.m. OCH – UFC Fight Night: Mir vs. Duffee Väg-Ins – Direktsändning av officiell väger ins för UFC Fight Night: Mir vs. Duffee i San Diego, Kalifornien.
8:00 p.m. OCH – 5 Omgångar – Värdar John Ramdeen och Robin Black bjuda särskilda gäster att bryta ner helgen av MMA åtgärder.
8:30 p.m. OCH – Fight News Now Extra – De senaste nyheterna, återblickar, funktioner och insida analys av kampen spelet.
10:00 p.m. OCH – 5 Rounds Idag – Video podcast med John Ramdeen och Robin Black bryta ner en mängd olika ämnen i MMA världen, inklusive förhandsvisningar av kommande evenemang och alla de senaste ryktena och rubriker.
11:00 p.m. OCH – Enfusion Live #30 Dublin: Philpott vs. Jarya – Med Alan Philpott vs. Mohammed Jaraya och Ilisias Bulaid vs. Simon Santana i mästerskaps slagsmål juli 11, 2015 i Dublin, Irland.
Onsdag, Juli 15
3:00 a.m. OCH – Texas Fight Night – MMA åtgärder från Texas som presenterar Lone Star State bästa utsikterna i buren.
6:00 p.m. OCH – Bäst av Cage Rage – Med klassiska slagsmål från det brittiska Cage Rage organisation med Anderson Silva, Antonio Silva, Victor Belfort, Paul Daley och andra.
7:00 p.m. OCH – Fight News Now Extra: MMA Edition – Omfattar alla händelser i MMA världen med exklusiv analys och funktion.
7:70 p.m. OCH – UFC Fight Night Mir: vs. Duffee Pre-Show – LIVE före kampen täckning av UFC Fight Night: Mir vs. Duffee i San Diego, Kalifornien.
8:00 p.m. OCH – Endast Kanada – UFC Fight Night Mir: vs. Duffee Prelims – LIVE preliminära slagsmål täckning av UFC Fight Night: Mir vs. Duffee i San Diego, Kalifornien.
8:00 p.m. OCH – Cage Warriors FC: Fight Night 5 – Med John Phillips vs. Chris Fält och Victor Cheng vs. Faycal Hussin från april. 12, 2012 i Amman, Jordanien.
11:00 p.m. OCH – MMA härdsmälta med Gabriel Morency – Gabriel Morency bryter ner alla happenings i MMA, diskuterar odds, förutsägelser, plus speciella vecko gäster och exklusiva intervjuer.
11:30 p.m. OCH – Borttagning brottning – Omfattande täckning amatör brottning händelser, inklusive de senaste nyheterna, bakom kulisserna-täckning från händelser och exklusiva intervjuer.
Torsdag, Juli 16
12:30 a.m. OCH – Fight News Now Extra – De senaste nyheterna, återblickar, funktioner och insida analys av kampen spelet.
1:30 a.m. & 1:00 p.m. OCH – Ultimate Challenge MMA 16: Otroligt – Med Dean Amasinger vs. Jamaine Facey från oktober. 23, 2010 9m London.
3:30 a.m. INTE – Fighting Spirit MMA Season 4 – Sammanställning av internationella matcher från SFL, Legend, FFC, M-1 och andra.
6:00 p.m. OCH – Championship Fighting Alliance – Pro MMA från Florida med lik av Josh Sampo, Mike Kyle, John Howard, Är McCorkie, Luis Palomino och andra.
7:00 p.m. OCH – Fighting Rookies – Blivande kickboxers klättra på stegen av framgång i sporten som rookies tävlar om en chans att bli proffs och få erfarenhet som behövs för att lyckas på en högre nivå.
8:00 p.m. OCH – Fight News Now: MMA Edition – Täcker alla happenings i MMA världen med exklusiv analys och funktioner.
8:30 p.m. OCH — Fight News Now Extra – De senaste nyheterna, återblickar, funktioner och insida analys av kampen spelet.
9:00 p.m. OCH – SuperKombat World Grand Prix III 2015 – Presentera Morasanu vs Catalin. Colin George och Andrei Stoica vs. Abdarhmane Coulibaly från juni 19, 2015 i Constanta, Rumänien.
Fredag, Juli 17
12:00 a.m. OCH – Det är Showtime Special – Världens främsta kickboxning organisation med Badr Hari, Melvin Manhoef och Giorgio Petrosian.
2:00 a.m. OCH – Pancrase Classics – Klassiska banbrytande MMA strider med Ken Shamrock, Frank Shamrock, Bas Rutten, Nate Marquardt, Chael Sonnen och andra.
4:00 a.m. OCH – Bäst av DEEP – Med klassiska slagsmål från den historiska japanska DEEP marknadsföring inklusive Shinya Aoki, Hayato Sakurai och Gerard Mousasi.
5:00 a.m. OCH – Bäst av Jewels – Klassiska slagsmål från helt kvinnliga japanska MMA League, Samlade.
12:00 p.m. OCH – Bookie Beatdown – Förhandsgranskning av vadslagning linjer och top picks för stora UFC evenemang.
6:00 p.m. OCH — M-1 Challenge– Pro MMA från Europa och Ryssland med bästa utsikter och internationella stjärnor.
7:30 p.m. OCH — Fight News Now Extra – De senaste nyheterna, återblickar, funktioner och insida analys av kampen spelet.
8:00 p.m. OCH – Till 2 Toe med Michael Bisping – Sitt ner intervju med UFC miuddleweight stjärnan Michael Bisping.
8:30 p.m. OCH – Höft Visa: Arena Combat – Tag-laget MMA inuti en 12m med 12m arena med tre nivåer hinderstrukturer.
9:00 p.m. OCH — NSS 26: Angående vs. Silva – Presentera Michal Materia vs. Jay Silva och Marcin Rozalski vs. Nick Rossborough från mar. 22, 2014 i Warszawa, Polen.
Lördag, Juli 18
10:30 a.m. OCH – UFC Fight Night Bisping vs. Leites Pre-Show – Pre-kamp för UFC Fight Night: Bisping vs. Leites i Glasgow, Skottland.
11:00 a.m. OCH – Endast Kanada – UFC Fight Night Bisping vs. Leites Prelims – LIVE Preliminära slagsmål täckning av UFC Fight Night: Bisping vs. Leites i Glasgow, Skottland.
6:00 a.m. OCH – Bäst av TKO – Presentera Uria Faber vs. Ivan Menjivar från TKO 24.
7:00 a.m. OCH – Bäst av SportFight – Toppkvalitet MMA från Pacific Northwest, värd UFC veteraner Matt Lindland och Chael Sonnen.
8:30 a.m. OCH – Pancrase Classics – Klassiska banbrytande MMA strider med Ken Shamrock, Frank Shamrock, Bas Rutten, Namn Marquardt, Chael Sonnen och andra.
11:00 a.m. OCH – Fighting Spirit MMA Season 4 – Sammanställning av internationella matcher från SFL, Legend, FFC, M-1 och andra
3:00 p.m. OCH – Borttagning brottning – Omfattande täckning amatör brottning händelser, inklusive de senaste nyheterna, bakom-scenen nyhetsbevakning från evenemang, och exklusiva intervjuer.
4:00 p.m. OCH – Djup: 69 Påverkan– Presentera Yoshiyuki Nakanisho vs. Ryita Sakurai och Mizuto Hirota vs. Masakazu Imanari från oktober. 26, 2014 i Tokyo, Japan.
8:00 p.m. OCH — Fight News Now Extra – De senaste nyheterna, återblickar, funktioner och insida analys av kampen spelet.
8:30 p.m. OCH – Legend 1: Fedor vs. Sapp – Med Alexsander Emelianenko vs. Bob Sapp på en hybrid MMA / kickboxning show från maj 24, 2014 i Moskva, Ryssland.
10:00 p.m. OCH — Legend 1: Lättvikts turnering – Med en en-natt, enkel eliminering lättvikts turnering visa upp Dhabar Askerov, Enriko Gogokhiya, Artur Kyshenko och Yury Nessmertny från maj 24, 2014 i Moscown, Ryssland.
Söndag, Juli 19
12:00 a.m. OCH – Svenska Fighting Championship 9 – Med Corey Nelson vs. Callan Potter och Gustavo Falciroli vs. Kaiwhare Kara-France från maj 17, 2014 i New South Eales, Austrailia.
6:00 a.m. OCH – Pancrase Classics – Klassiska banbrytande MMA strider med Ken Shamrock, Frank Shamrock, Bas Rutten, Namn Marquardt, Chael Sonnen och andra.
11:00 a.m. OCH – Bäst av ADCC – Presentera sammanställningar av de största grappling matcher någonsin hållits, terar Tito Ortiz, Matt Hughes, Eddie Bravo, Fabricio Werdum, Marcelo Garcia, Ronaldo Souza och Royler Gracie.
12:00 a.m. OCH – Elite Muay Thai: Thailand vs. Challenger – Den största Muay Thai-serien i världen med premium internationella stand-up fighters tar på den berömda thailändska landslaget
5:00 p.m. OCH – USA brottning Veckovis – Värd Scott Casber ger vecko nyheter och analyser centre runt USA Wrestling, sportens nationella styrande organ, inklusive intervjuer, funktioner, och en tillbakablick på det förflutna.
5:30 p.m. OCH – Judo Tokyo Grand Slam 2014 – Höjdpunkter från Judo Tokyo Grand Slam – Höjdpunkter från Judo Tokyo Grand Slam från Dec. 5-7, 2-014 i Japan.
11:00 p.m. OCH – Enfusion Live #23: Bulaid vs. Zairov – Presentera Ilias Bulaid vs. Zahid Zahid Zairov för -67kg VM-titel från Dec. 21, 2014 Gennep Nijmegen, Nederländerna.
INFORMATION:
www.FightNetwork.com
Twitter & Instagramfightnet
www.Facebook.com/FightNetwork
|