Ingușeția, Rusia (Iulie 17, 2016) – Fost campion de două ori M-1 Challenge la categoria grea Denis Smoldarev (13-2-0, M-1: 8-2-0) se poziționează pentru o altă lovitură titlu, luând o decizie de la fostul campion la categoria grea M-1 Challenge Kenny “Egalitate de puncte” Acumula (16-10-0, M-1: 9-8-0), aseară în M-1 Challenge 69: Battle în Munții 5 main event, la Targin in Ingushetia, Rusia.
Judecătorii au fost foarte ocupați, deoarece cinci dintre cele șase lupte ale evenimentului principal au mers pe distanță, titrat de Smoldarev, reprezentând Estonia, l-a învins pe veteranul american Garner printr-o decizie unanimă în trei runde.
|
Smoldarev a controlat vs.. Acumula |
Pană american Sub vânt “Buldog” Morrison (15-7-0, M-1: 2-4-0) a rămas scurt împotriva ucraineanului Andrey “Fier” Lezhnev (9-6-0, M-1: 3-2-0), renunțând la o decizie unanimă în trei runde.
Într-un alt meci cu greutatea pană, Sergey Morozov (7-1-0, M-1: 3-1-0), Kazahstan, a câștigat o decizie în trei runde față de ucraineanul întotdeauna dur Andrey “Fier” Lezhnev(8-7-0, M-1: 2-3-0).
Grea brazilian Marcus “Munte” Vinicius Lopes‘ (10-4-0, M-1: 1-0-0) Debutul M-1 Global a fost un succes, întrucât a câștigat o decizie în trei runde asupra rusului Victimă “Shkaf” Ibragimov (5-2-0, M-1: 3-2-0).
Greutatea mușcă rusă Khamzat Dalgiev (6-1-0, M-1: 3-1-0) s-a transformat într-o performanță impresionantă, oprindu-l pe spaniol Ronny Gomez (3-5-0, M-1: 0-1-0) la jumătatea rundei de deschidere cu pumnii.
Greutatea pană croată Antun “Ucigaș” Racic (18-7-1, M-1: 3-4-1) perspectivă rusă neînvinsă Movsar Evloev (5-0-1, M-1: 5-0-1), care a luat lupta cu o notificare târzie, a luptat la o remiză de trei runde..
Completând cartea principală sunt alte două lupte cu greutatea pană: Brazilian Rafael Dias(11-3-0, M-1: 0-0-0) vs. Kazahă Sergey Morozov (6-1-0, M-1: 2-1-0)
În acțiunea carte preliminar, Rusă usoare Lom-Ali Nalgiev (7-4-0, M-1: 4-0-0) a rămas neînvinsă în competiția M-1 Global, câștigând o decizie majoritară în trei runde Gabriel Sabo (7-1-1, M-1: 1-0-0), din Elveția, în timp ce greutatea pană rusă Zaur Akhmedov (1-0-0, M-1: 1-0-0) și-a câștigat debutul la M-1 Global cu o decizie în trei runde împotriva Adam Gagiev (0-2-1, M-1: 0-2-0).
Amirkhan Guliev, grea ușor rus (3-1-0, M-1: 3-0-0) a folosit un cârlig de călcâi pentru a câștiga prin deschiderea turului de depunere față de spaniol Darwin Rodriguez (0-2-0, M-1: 0-1-0); Semimijlocie rusă Magomed Maasaev (1-0-0, M-1: 1-0-0) blocat într-un triunghi sufocat de rusă Ingiskhan Ozdoev (1-3-0, M-1: 1-3-0) pentru o victorie de supunere în runda a doua; Adam Gagiev (1-1-0, M-1: 1-1-0) a câștigat o decizie în trei runde împotriva pro-debutului rus Zaur Akhmedov (0-1-0, M-1: 0-1-0).
În lupta cavalerului medieval M-1 între grei ruși, Rustam Kukurkhoev a câștigat prin eliminarea tehnică din turul doi asupra lui Vitaly Kravchenko.
Rezultatele complete si galerie foto de mai jos:
CARD PRINCIPAL
(toți câștigătorii listate primele)
Greii
Denis Smoldarev (12-2-0, M-1: 8-2-0), Estonia
WDEC3
Kenny Garner (16-10-0, M-1: 9-8-0), Rusia
Marcus Vinicius Lopes (10-4-0, M-1: 1-0-0), Brazilia
WDEC3
Kurban Ibragimov (5-2-0, M-1: 3-2-0), Rusia
FEATHERWEIGHTS
Rafael Dias (12-3-0, M-1: 1-0-0), Brazilia
WDEC3
Sergey Morozov (6-2-0, M-1: 2-2-0), Kazahstan
Andrey Lezhnev (9-6-0, M-1: 3-2-0), Ucraina
WDEC3
Lee Morrison (15-7-0, M-1: 2-4-0), STATELE UNITE ALE AMERICII
Antun Racic (18-7-1, M-1: 3-4-1), Brazilia
DRAW3
Musa Kazikhanov (3-0-1, M-1: 0-0-1), Rusia
ZBORI – 3 X 5
Khamzat Dalgiev (6-1-0, M-1: 3-1-0), Rusia
WKO / TKO1 (Pumni – 2:28)
Ronny Gomez (4-4-0, M-1: 0-1-0), Spania
CARD PRELIMINARE
Greii LIGHT
Amirkhan Guliev (3-1-0, M-1: 3-0-0), Rusia
WSUB1 (Heel Hook – 3:16)
Darwin Rodriguez (0-2-0, M-1: 0-1-0), Spania
WELTERWEIGHTS
Magomed Maasaev (1-0-0, M-1: 1-0-0), Rusia
WSUB2 (Triunghi Choke – 1:50)
Ingiskhan Ozdoev (1-3-0, M-1: 1-3-0), Rusia
Lightweights
Lom-Ali Nalgiev (7-4-0, M-1: 4-0-0), Rusia
WDEC3
Gabriel Sabo (6-2-1, M-1: 0-1-0), Elveția
Sergey Astapov (7-4-0, M-1: 2-0-0), Ucraina
WKO / TKO1 (Pumni – 1:10)
Abubaker mestoev (1-1-0, M-1: 1-1-0), Rusia
FEATHERWEIGHTS
Adam Gagiev (1-1-1, M-1: 1-1-0), Rusia
WDEC3
Zaur Akhmedov (0-1-0, M-1: 010-0), Rusia
M-1 LUPTA DE CAVALIER MEDIEVAL – Greii
Rustam Kukurkhoev, Rusia
WKO / TKO2
Vitaly Kravchenko, Rusia
|
(L-R) – Kenny Garner & Denis Smoldarev
|
|
Kravchenko vs.. Kukurkhoev |
Stare de nervozitate & Instagram:
@ M1GlobalNews
VFinkelchtein
@ M1Global
Facebook:
|